Lajmet e fundit

Mot me vranësira dhe reshje shiu për këtë fundjavë në Mal të Zi
28Shk
Mot me vranësira dhe reshje shiu për këtë fundjavë në Mal të Zi

Moti për ditën e premte në Mal të Zi, do të mbajë paraditja me reshje shiu, pasditja pj...

Parashikimi i motit për këtë fundjavë në Maqedoninë Veriore
28Shk
Parashikimi i motit për këtë fundjavë në Maqedoninë Veriore

Parashikimi i motit për ditën e premte në Maqedoninë Veriore, do të mbajë mëngjesi pjes...

Shi dhe borë – mësoni më shumë si do të jetë moti këtë fundjavë në Kosovë
28Shk
Shi dhe borë – mësoni më shumë si do të jetë moti këtë fundjavë në Kosovë

Moti në Kosovë për këtë fundjavë do të mbajë kryesisht vranët dhe me shi, e me kalimin...

Mbani çadrat me veti, moti në Shqipëri do të jetë me shi
28Shk
Mbani çadrat me veti, moti në Shqipëri do të jetë me shi

Moti për këtë fundjavë në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe r...

Nis punën Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës emergjente për Koronavirus Covid-19
27Shk
Nis punën Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës emergjente për Koronavirus Covid-19

Me qëllim të vlerësimit, koordinimit dhe mbajtjes së komunikimit konstant me institucio...

Instituti i Shëndetit Publik: Në Kosovë asnjë rast me koronavirus
27Shk
Instituti i Shëndetit Publik: Në Kosovë asnjë rast me koronavirus

Nga data 08.02 deri me 27.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHP...

Bota e egër në objektivin e Jetmir Troshanit
27Shk
Bota e egër në objektivin e Jetmir Troshanit

Të jesh fotograf i botës së egër nuk është gjë e lehtë pasi që kjo kërkon durim dhe për...

Surprizat e motit! Ja si do të jetë moti për këtë fundjavë për qytetet shqiptare dhe evropiane
27Shk
Surprizat e motit! Ja si do të jetë moti për këtë fundjavë për qytetet shqiptare dhe evropiane

Moti për këtë fundjavë në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe r...

Një lajm i gëzueshëm! Shërohen tre pacientë në Romë nga koronavirusi, ilaçi kundër Ebolës i jep shpresë mjekësisë
27Shk
Një lajm i gëzueshëm! Shërohen tre pacientë në Romë nga koronavirusi, ilaçi kundër Ebolës i jep shpresë mjekësisë

Në Itali deri me tani kanë humbur jetë 14 të infektuar nga koronavirusi dhe raportohet...

Papa Françesku sëmuret një ditë pasi takoi të prekurit me koronavirus
27Shk
Papa Françesku sëmuret një ditë pasi takoi të prekurit me koronavirus

Papa Françesku është detyruar sot të anulojë meshën e planifikuar në Romë me klerikët t...

Në aeroportin ‘Adem Jashari’ mjekët po kontrollojnë pasagjerët e ardhur nga Italia
27Shk
Në aeroportin ‘Adem Jashari’ mjekët po kontrollojnë pasagjerët e ardhur nga Italia

Pas përhapjes se koronavirusit në Itali dhe një numri të madh bashkatdhetarësh që jetoj...

Cilësia e ujit të pijshëm në Ujësjellësin ‘Prishtina’, i sigurt 100 për qind
27Shk
Cilësia e ujit të pijshëm në Ujësjellësin ‘Prishtina’, i sigurt 100 për qind

Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se qëllimi kryesor i Laborat...