Lajmet e fundit

COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1212 numri i të prekurve
05Qer
COVID-19/ 15 raste të reja, shkon në 1212 numri i të prekurve

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë konfirmuar 15 raste të reja m...

Mbani sytë nga qielli, sonte eklipsi i pjesshëm i hënës
05Qer
Mbani sytë nga qielli, sonte eklipsi i pjesshëm i hënës

Bëhuni gati sonte të gjithë sytë kah qielli për të parë eklipsin e pjesshëm të hënës “P...

Dita Botërore e Mjedisit - Është koha për natyrën!
05Qer
Dita Botërore e Mjedisit - Është koha për natyrën!

Sot është Dita Botërore e Mjedisit, e cila u caktua në vitin 1972 nga Asambleja e përgj...

Mot me vranësira dhe reshje shiu në Mal të Zi
05Qer
Mot me vranësira dhe reshje shiu në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të lëv...

Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut
05Qer
Ky është parashikimi i motit për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot me vranësira, ku priten edhe reshje shi...

Moti gjatë fundjavës me diell dhe vranësira, ku priten edhe reshje shiu në Kosovë
05Qer
Moti gjatë fundjavës me diell dhe vranësira, ku priten edhe reshje shiu në Kosovë

Depërtimi i një cikloni nga Atlantiku në veri të rajonit do të sjellë sërish mot të paq...

Vranësira dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë
05Qer
Vranësira dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot dhe fundjavë

Moti për këtë fundjavë në Shqipëri do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndruesh...

Pesë raste të reja me koronavirus dhe tre të shëruar në Kosovë
04Qer
Pesë raste të reja me koronavirus dhe tre të shëruar në Kosovë

Pesë raste kanë rezultuar sot me koronavirus në Kosovë, ndërsa tre pacientë të tjerë ja...

Liqeni i Jazhincës, një nga bukuritë natyrore të rralla të Kosovës
04Qer
Liqeni i Jazhincës, një nga bukuritë natyrore të rralla të Kosovës

Liqeni i Jazhincës është një nga liqet me lartësinë më të lartë mbi nivelin e detit, me...

Shpërthen termocentrali në Rusi - 20 mijë ton naftë derdhën në një lumë
04Qer
Shpërthen termocentrali në Rusi - 20 mijë ton naftë derdhën në një lumë

Presidenti rus, Vladimir Putin urdhëroi dje vendosjen e gjendjes së emergjencës për shk...

Koronavirusi: Djali 9-vjeçar nga Kenia bën shpikjen gjeniale për larjen e duarve [Video]
04Qer
Koronavirusi: Djali 9-vjeçar nga Kenia bën shpikjen gjeniale për larjen e duarve [Video]

Pandemia COVID-19 ka ndryshuar pothuajse  gjithçka në jetën e njerëzve, pasi rregu...

Tërmet i fuqishëm me madhësi 7.1 ballë godet Indonezinë lindore
04Qer
Tërmet i fuqishëm me madhësi 7.1 ballë godet Indonezinë lindore

Një tërmet i fuqishëm me madhësi 7.1 ballë ka goditur provincën Maluku në Veri të Indon...