Lajmet e fundit

Britania e Madhe nuk gjen qetësi, goditet nga stuhia ‘Jorge’ [Foto]
29Shk
Britania e Madhe nuk gjen qetësi, goditet nga stuhia ‘Jorge’ [Foto]

Duke se stuhitë nuk kanë të ndalur në Britaninë e Madhe. Pas Kiaras dhe Denis, tashmë i...

Ndryshimet klimatike: Arinjtë polarë kanë filluar të hanë njëri-tjetrin në Arktik
29Shk
Ndryshimet klimatike: Arinjtë polarë kanë filluar të hanë njëri-tjetrin në Arktik

Rastet e arinjve polarë që vrasin dhe hanë njëri-tjetrin janë në rritje në Arktik pasi...

Koronavirusi i ri/ Këshilla për ata që janë kthyer nga udhëtimi jashtë vendit
29Shk
Koronavirusi i ri/ Këshilla për ata që janë kthyer nga udhëtimi jashtë vendit

Instituti i Shëndetit Publik të Shqipërisë (ISHP) u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëv...

Marramendëse: 5 mijë euro një maskë kundër koronavirusit në Itali
28Shk
Marramendëse: 5 mijë euro një maskë kundër koronavirusit në Itali

Pasi Italia është kthyer në vendin më të prekur nga koronavirusi në Evropë, njerëzit në...

IKSHPK konfirmon se nuk ka të sëmurë me koronavirus në Kosovë
28Shk
IKSHPK konfirmon se nuk ka të sëmurë me koronavirus në Kosovë

Nga data 08.02 deri me 28.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHP...

Parashikimi i motit për këtë fundjavë në Rugovë, Brezovicë dhe Brod
28Shk
Parashikimi i motit për këtë fundjavë në Rugovë, Brezovicë dhe Brod

Në fundjavë do të kemi mot me intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. D...

Çfarë kanë parashikuar sinoptiket për këtë fundjavë në Valbonë dhe Theth?
28Shk
Çfarë kanë parashikuar sinoptiket për këtë fundjavë në Valbonë dhe Theth?

Moti për këtë fundjavë në vendin tonë do të mbajë i qëndrueshëm duke mos prishur planet...

Qeveria e Kosovës ndau 400 mijë euro për masa mbrojtëse kundër koronavirusit
28Shk
Qeveria e Kosovës ndau 400 mijë euro për masa mbrojtëse kundër koronavirusit

Qeveria e Republikës së Kosovës ndau sot mjete financiare në vlerë prej 400 mijë eurove...

Listës së vlerave të trashëgimisë natyrore të Kosovës i shtohen edhe shtatë monumente të reja të natyrës
28Shk
Listës së vlerave të trashëgimisë natyrore të Kosovës i shtohen edhe shtatë monumente të reja të natyrës

Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Natyrës gjatë vitit 2019 ka realizuar studimin e vl...

32,495 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Kinë
28Shk
32,495 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Kinë

Sipas autoriteteve shëndetësore kineze deri mëngjesin e të enjtes rreth 32,495 pacientë...

Hëna nga këndvështrimi i astronautëve të Apollo 13
28Shk
Hëna nga këndvështrimi i astronautëve të Apollo 13

A keni dashur ndonjëherë të shihni se çfarë panë astronautët e Apollo 13? Agj...

2,859 të vdekur dhe 83,385 të infektuar nga koronavirusi në të gjithë botën
28Shk
2,859 të vdekur dhe 83,385 të infektuar nga koronavirusi në të gjithë botën

Që nga përhapja e koronavirusit vitin e kaluar e deri më tani kanë vdekur rreth 2,859 p...