Lajmet e fundit

Mbi 350 elefantë ngordhin në mënyrë misterioze në Botswana
02Kor
Mbi 350 elefantë ngordhin në mënyrë misterioze në Botswana

Në Botswana, shtet në Afrikën jugore, dy janë burimet ekonomike, që e kanë shndërruar a...

Ministria e Shëndetësisë: Tri humbje jete dhe 82 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri
02Kor
Ministria e Shëndetësisë: Tri humbje jete dhe 82 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se edhe 3 persona të tjerë të prekur me koron...

OBSH: Shkalla e infektimit me koronavirus po zgjerohet më shpejtësi
02Kor
OBSH: Shkalla e infektimit me koronavirus po zgjerohet më shpejtësi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka nisur një tjetër paralajmërim, duke thënë...

Vendfolezime të reja të dallëndyshes së detit faqebardhë në liqenin e Shkodrës
02Kor
Vendfolezime të reja të dallëndyshes së detit faqebardhë në liqenin e Shkodrës

Ekipi i përbashkët i Administratës së Zonave të Mbrojtura, Shkodër (ADZM) dhe Shpendëve...

Koalat në Australi mund të zhduken deri në vitin 2050
02Kor
Koalat në Australi mund të zhduken deri në vitin 2050

Koala do të zhduket në shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut deri në vitin 2050,...

Sot 113 raste të reja me koronavirus dhe 67 të shëruar në Kosovë
01Kor
Sot 113 raste të reja me koronavirus dhe 67 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Temperaturat e larta dhe shëndeti i zemrës
01Kor
Temperaturat e larta dhe shëndeti i zemrës

Nga Dr. Gojart Xh. PLLANA MD – Specialist i Kardiologjisë Ve...

SHBA blen të gjithë rezervën e ilaçit Remdesivir kundër COVID-19
01Kor
SHBA blen të gjithë rezervën e ilaçit Remdesivir kundër COVID-19

Mediat amerikane raportojnë një zhvillim të ri në lidhje me pandeminë e koronavirusit,...

Larg duart nga fytyra! NASA krijon pajisje që ndihmon në frenimin e infektimeve me koronavirus
01Kor
Larg duart nga fytyra! NASA krijon pajisje që ndihmon në frenimin e infektimeve me koronavirus

Për t’u mbrojtur nga infektimi me koronavirus, mjekët vazhdimisht kanë kërkuar mbajtjen...

Koronavirusi/ 45 raste të reja, dy humbje jete dhe 54 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri
01Kor
Koronavirusi/ 45 raste të reja, dy humbje jete dhe 54 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në komunikatën e përditshme, Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se së fundmi edhe d...

Tërmeti dridh Korçën
01Kor
Tërmeti dridh Korçën

Një lëkundje tërmeti është regjistruar rreth orës 04:23 mëngjesin e sotëm në Korçë....

Dyluftim mes kuajve! Fotografi sjell imazhe të veçanta të tyre [Foto]
01Kor
Dyluftim mes kuajve! Fotografi sjell imazhe të veçanta të tyre [Foto]

Fotografi Jami Bollschweiler, ka kapur momentin e dyluftimit të dy kuajve në shkretëtir...