Lajmet e fundit

Shpyllëzimi në Evropë rritet për 50 për qind
11Kor
Shpyllëzimi në Evropë rritet për 50 për qind

Rritja e shpyllëzimit në Evropë është një dukur që vazhdon të rritet nga viti në vit. S...

Stuhia tropikale ‘Fay’ godet SHBA-të
11Kor
Stuhia tropikale ‘Fay’ godet SHBA-të

Stuhia Tropikale ‘Fay’ përmbyti rrugët dhe rrëzoi pemët të premten në New York, New Jer...

Rreth 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në Japoni
11Kor
Rreth 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në Japoni

Rreth 63 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjet së tokës në...

Mikrobiologu Lul Raka kundër gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë
11Kor
Mikrobiologu Lul Raka kundër gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë

Mikrobiologu Lul Raka, përmes një shkrimi në Facebook është shprehur kundër idesë për s...

Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë
11Kor
Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë

Me ardhjen e verës, Instituti i Shëndetit Publik ka nisur një fushatë ndërgjegjësimi pë...

Edhe 61 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë
11Kor
Edhe 61 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfi...

Ministria e Shëndetësisë: 93 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri
11Kor
Ministria e Shëndetësisë: 93 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri

Rekord rastesh nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot se g...

205 raste të reja me koronavirus në Kosovë
10Kor
205 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Konfirmohen 205 raste të reja me koronavirus në Maqedoni
10Kor
Konfirmohen 205 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit nga 1.728 testime janë regjistr...

Japonia dhe NASA bien dakord të dërgojnë njerëz dhe robotë në Hënë
10Kor
Japonia dhe NASA bien dakord të dërgojnë njerëz dhe robotë në Hënë

Japonia dhe NASA kanë rënë dakord sot që të bashkëpunojnë në Stacionin Ndërkombëtar Hap...

Paralajmërimi i OBSH: Koronavirusi ka dalë jashtë kontrollit!
10Kor
Paralajmërimi i OBSH: Koronavirusi ka dalë jashtë kontrollit!

Përhapja e pandemisë së Koronavirusit vijon që të “përshkallëzohet” dhe në shumicën e v...

Si të mbroheni nga mushkonjat gjatë verës
10Kor
Si të mbroheni nga mushkonjat gjatë verës

Mushkonjat janë kudo dhe me pickimin e tyre gjakpirës, duket se më shumti i shënjestroj...