Lajmet e fundit

Java nis me mot të paqëndrueshëm, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh
08Qer
Java nis me mot të paqëndrueshëm, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

Edhe kjo javë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e fushave jostabile të presionit të...

Reshje shiu dhe shtrëngata - Njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri
08Qer
Reshje shiu dhe shtrëngata - Njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

Gjatë kësaj jave në vendin tonë do të vijojë qarkullimi në Mesdhe i masave ajrore të pa...

Rritet bilanci i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoni, 111 raste të reja me dhe dy të vdekur
07Qer
Rritet bilanci i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoni, 111 raste të reja me dhe dy të vdekur

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka bërë të ditur se sot janë regjistruar 111 raste...

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, 40 raste të reja dhe gjashtë të shëruar
07Qer
Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, 40 raste të reja dhe gjashtë të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) përmes një komunikate ka...

Vijon moti i ndryshueshëm në Kosovë, me diell edhe vranësira
07Qer
Vijon moti i ndryshueshëm në Kosovë, me diell edhe vranësira

Parashikimi i motit për javën e ardhshme në Kosovë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimi...

Reshje shiu dhe shtrëngata, këto janë temperaturat për ditët e ardhshme në Shqipëri
07Qer
Reshje shiu dhe shtrëngata, këto janë temperaturat për ditët e ardhshme në Shqipëri

Java e ardhshme në vendin tonë do të vijojë qarkullimi në Mesdhe i masave ajrore të paq...

Dita Botërore e Sigurisë së Ushqimit - Ushqimi i sigurt është çështje për të gjithë!
07Qer
Dita Botërore e Sigurisë së Ushqimit - Ushqimi i sigurt është çështje për të gjithë!

Siguria e ushqimit dhe të ushqyerit e drejtë janë parakushte themelore për shëndet dhe...

14 raste të reja me koronavirus dhe 13 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri
07Qer
14 raste të reja me koronavirus dhe 13 të shëruar në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë raportuar 14 raste të rej...

OBSH kërkon përdorimin e maskës në hapësirat publike
07Qer
OBSH kërkon përdorimin e maskës në hapësirat publike

Kur e gjitha bota ka nisur tashmë lehtësimin e masave të ndërmarra për të parandaluar p...

Shiu përmbyt rrugët e Tiranës, Lana pranë daljes nga shtrati
06Qer
Shiu përmbyt rrugët e Tiranës, Lana pranë daljes nga shtrati

Tirana është përfshirë nga një stuhi me reshje shiu, duke shkaktuar edhe përmbytje në d...

Shënohen 36 raste të reja me koronavirus dhe tetë të shëruar në Kosovë
06Qer
Shënohen 36 raste të reja me koronavirus dhe tetë të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) përmes një komunikate ka...

Dy miliardë doza vaksine kundër koronavirusit! Kompania farmaceutike AstraZeneca dyfishon kapacitetet
06Qer
Dy miliardë doza vaksine kundër koronavirusit! Kompania farmaceutike AstraZeneca dyfishon kapacitetet

Kompania farmaceutike AstraZeneca do të fillojë prodhimin e vaksinës potenciale për kor...