Lajmet e fundit

Java e parë e marsit me vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri
02Mar
Java e parë e marsit me vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri

Moti në vendin për këtë javë do të vijoj të jetë me kthjellime dhe vranësira si dhe me...

IKSHPK: Nuk ka koronavirus në Kosovë, analizat për 33 rastet e dyshimta dalin negative
01Mar
IKSHPK: Nuk ka koronavirus në Kosovë, analizat për 33 rastet e dyshimta dalin negative

Po thuajse ka përfshirë të gjitha kontinentet e botës sëmundja e quajtur koronavirus, K...

NASA publikon imazhe dramatike që koronavirus ka sjellë në Kinë
01Mar
NASA publikon imazhe dramatike që koronavirus ka sjellë në Kinë

Agjencia hapësinore e NASA-s ka publikuar pamje nga sateliti ku tregon rënien dramatike...

Djegia e mbeturinave: Tymi i zi mbulon Gjilanin
01Mar
Djegia e mbeturinave: Tymi i zi mbulon Gjilanin

Qyteti i Gjilanit sot është mbuluar nga tymi i zi, si shkak i djegies së gomave që ësht...

Temperaturat mesatare për muajin mars në qytete evropiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre
01Mar
Temperaturat mesatare për muajin mars në qytete evropiane, Tirana dhe Prishtina në mesin e tyre

Temperaturat mesatare për muajin mars në qytetet kryesore në të gjithë Evropën janë ren...

Luksemburgu bëhet vendi i parë në botë që bën transportin publik falas
01Mar
Luksemburgu bëhet vendi i parë në botë që bën transportin publik falas

Luksemburgu është vendi më i pasur i Evropës, ku makina është mbret. Por, nga sot (01.0...

Sot dita e pranverës sipas kalendarit meteorologjik
01Mar
Sot dita e pranverës sipas kalendarit meteorologjik

Mënyra se si përcaktohet dita e parë e pranverës varet nga përcaktimi i stinëve astrono...

Në Kosovë nuk ka koronavirus: Tri rastet e dyshuara rezultojnë negative
29Shk
Në Kosovë nuk ka koronavirus: Tri rastet e dyshuara rezultojnë negative

Nga data 08.02 deri më 29.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHP...

Regjistrohet viktima e parë nga koronavirusi në SHBA
29Shk
Regjistrohet viktima e parë nga koronavirusi në SHBA

Një person ka vdekur nga koronavirusi në Uashington të SHBA-ve, thanë të shtunën zyrtar...

Koronavirusi/ 421 persona të testuar si të dyshuar në Shqipëri, po mbahen në monitorim
29Shk
Koronavirusi/ 421 persona të testuar si të dyshuar në Shqipëri, po mbahen në monitorim

Pas përhapjes së koronavirusit në Italinë fqinje, shteti shqiptar ka marrë masa për par...

Ministria e Shëndetësisë: Në Shqipëri nuk ka koronavirus
29Shk
Ministria e Shëndetësisë: Në Shqipëri nuk ka koronavirus

Në Shqipëri nuk ka asnjë rast të konfirmuar me COVID-19. Deri sot janë testuar 26 raste...

Këshilla si të menaxhoni stresin kundrejt koronavirusit të ri
29Shk
Këshilla si të menaxhoni stresin kundrejt koronavirusit të ri

Shumë ankth dhe depresion të detyrojnë të shtysh planet që ishin organizuar prej kohësh...