Lajmet e fundit

Dëbora mbulon Kosovën
27Shk
Dëbora mbulon Kosovën

Që nga fillimi i stinës së dimrit Kosova është përballur me temperatura të larat mbi me...

‘Ujëvara e zjarrit’, pamje e mrekullueshme nga Parku Kombëtar Yosemite
27Shk
‘Ujëvara e zjarrit’, pamje e mrekullueshme nga Parku Kombëtar Yosemite

Parku Kombëtar Yosemite, që ndodhet në shtetin federal të Kalifornisë në Shtetet e Bash...

Në Fotografi: Përhapja e koronavirusit në të gjithë botën
27Shk
Në Fotografi: Përhapja e koronavirusit në të gjithë botën

Vende në të gjithë botën po bëjnë përpjekje për të parandaluar një pandemi të virusit t...

Maqedonia goditet nga erërat e forta, raportohet për dëme materiale në Shkup
27Shk
Maqedonia goditet nga erërat e forta, raportohet për dëme materiale në Shkup

Maqedonia e Veriut mbrëmë është goditur nga erëra të forta të shoqëruara me reshje shiu...

Regjistrohen dridhje të lehta tërmeti në Shijak, lëkundjet ndjehen në Tiranë
26Shk
Regjistrohen dridhje të lehta tërmeti në Shijak, lëkundjet ndjehen në Tiranë

Një tërmet i lehtë ka dridhur mbrëmjen e sotme Shqipërinë. Tërmeti me magnitudë 3.1 i s...

Itali, shërohet gruaja e parë, që u infektua me koronavirus
26Shk
Itali, shërohet gruaja e parë, që u infektua me koronavirus

Alessio D'Amato këshilltar Rajonal për Shëndetësi në Rajonin e Lazios, ka njoftuar se n...

Stuhi të forta kanë përfshirë komunën e Junikut
26Shk
Stuhi të forta kanë përfshirë komunën e Junikut

Komuna e Junikut është përfshirë nga stuhi të forta pasditen e sotme, duke shkaktuar nd...

Si të shpëtojmë nga Coronavirusi? A ka mbrojtje pas infektimit?
26Shk
Si të shpëtojmë nga Coronavirusi? A ka mbrojtje pas infektimit?

Nga Dr. Ismail Lutolli spec. Pediater Subspec...

Instituti i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus
26Shk
Instituti i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK) përmes një njoftimi ka bërë t...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoni
26Shk
Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoni

Në një konferencë për media kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovsk...

Përkeqësim i motit/ Drejtoria Detare apelon operatorët dhe ekuipazhet e anijeve për shmangien e incidenteve detare
26Shk
Përkeqësim i motit/ Drejtoria Detare apelon operatorët dhe ekuipazhet e anijeve për shmangien e incidenteve detare

Drejtoria e Përgjithshme Detare me qendër në Durrës, u ka bërë apel të gjithë operatorë...

Njohësi i emergjencave apelon për kujdes ndaj erërave të forta që kanë përfshirë Kosovën
26Shk
Njohësi i emergjencave apelon për kujdes ndaj erërave të forta që kanë përfshirë Kosovën

Njohësi i çështjeve të emergjencave Tahir Ahmeti, përmes një shkrimi në faqen e tij në...