Lajmet e fundit

Ministria e Shëndetësisë: 13 raste të reja, shkon në 1197 numri i të prekurve në Shqipëri
04Qer
Ministria e Shëndetësisë: 13 raste të reja, shkon në 1197 numri i të prekurve në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se 24 orët e fundit janë konfirmuar 13 raste...

Harta e parë e plotë me ngjyra e Hënës zbulon se kur mund të zbarkojnë astronautët e NASA-s në vitin 2024
04Qer
Harta e parë e plotë me ngjyra e Hënës zbulon se kur mund të zbarkojnë astronautët e NASA-s në vitin 2024

Harta e parë gjeologjike globale e Hënës është krijuar dhe duket si një vepër arti....

Vjosë-Nartë, një ndër zonat më të rëndësishme për folezimin e shpendëve të ujit në Shqipëri
04Qer
Vjosë-Nartë, një ndër zonat më të rëndësishme për folezimin e shpendëve të ujit në Shqipëri

Shoqata Ornitologjike e Shqipërisë (AOS) ka njoftuar se gjatë ditëve të fundit ka punua...

Ndotja që vjen nga COVID-19/ Maska, dorëza në ujërat e Bosforit
04Qer
Ndotja që vjen nga COVID-19/ Maska, dorëza në ujërat e Bosforit

Bosfori është rruga ujore më e ngarkuar e Turqisë, dhe ndotja nga mbeturinat është e pa...

Astronauti i NASA-s kap një vorbull në mes të Liqenit të Shkodrës
04Qer
Astronauti i NASA-s kap një vorbull në mes të Liqenit të Shkodrës

Sedimente të errëta dhe të lehta rrotullohen në qendër të Liqenit të Shkodrës, liqeni m...

Motilokal.com me rekord të ri: 1.6 milion vizita vetëm gjatë muajit maj!
03Qer
Motilokal.com me rekord të ri: 1.6 milion vizita vetëm gjatë muajit maj!

Motilokal.com ka shënuar një rekord absolut, ku vetëm gjatë muajit maj ka regjistruar m...

IKSHPK: 19 raste të reja me koronavirus dhe 24 të shëruar në Kosovë
03Qer
IKSHPK: 19 raste të reja me koronavirus dhe 24 të shëruar në Kosovë

Nëntëmbëdhjetë raste kanë rezultuar sot me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër pacientë...

Stuhia tropikale Cristobal formohet pranë brigjeve juglindore të Meksikës
03Qer
Stuhia tropikale Cristobal formohet pranë brigjeve juglindore të Meksikës

Është vetëm fillimi i qershorit, por Stuhia Tropikale Cristobal tashmë është bërë stuhi...

Zbulohet vendi me ajrin më të pastër në botë
03Qer
Zbulohet vendi me ajrin më të pastër në botë

Sipas studimeve të kryera në dekadën e fundit, rreth 80 për qind të njerëzimit jeton në...

Shpella e Gadimës, hapet për vizitorë!
03Qer
Shpella e Gadimës, hapet për vizitorë!

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës, ka njoftuar se pas lehtësimit të masave...

Ky është vendi që regjistroi 11 tërmete brenda 24 orëve
03Qer
Ky është vendi që regjistroi 11 tërmete brenda 24 orëve

Gati një duzinë goditën “Parkun Kombëtar Yellowstone” të Montanas në SHBA, brenda 24 or...

Motilokal.com dhe RTV Dukagjini me kampanjë vetëdijësuese
03Qer
Motilokal.com dhe RTV Dukagjini me kampanjë vetëdijësuese

Që kur koronavirusi i ri u shfaq në mbarë botën, përhapja e tij ka qenë e jashtëzakonsh...