Lajmet e fundit

COVID-19/ Rritet bilanci i të infektuarve në Shqipëri, 20 raste të reja në 24 orët e fundit
03Qer
COVID-19/ Rritet bilanci i të infektuarve në Shqipëri, 20 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë deklaroi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 20 raste të re...

Imazhe mahnitëse të Diellit që tregojnë sipërfaqen e saj të zjarrtë
03Qer
Imazhe mahnitëse të Diellit që tregojnë sipërfaqen e saj të zjarrtë

Një mësues i fotografisë i dalë në pension ka realizuar një seri imazhesh të jashtëzako...

Mot me diell dhe pjesërisht me re në Maqedoninë e Veriut
03Qer
Mot me diell dhe pjesërisht me re në Maqedoninë e Veriut

Sot në Maqedoninë e Veriut pritet të ketë mot pjesërisht me re dhe me periudha të diell...

Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Kosovë
03Qer
Parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Kosovë

Moti sot në Kosovë do të mbajë mëngjesi pjesërisht me re intervale me diell gjatë ditës...

Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër në Shqipëri
03Qer
Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër në Shqipëri

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike, ku sot do t...

13 raste të reja me koronavirus dhe katër të shëruar në Kosovë
02Qer
13 raste të reja me koronavirus dhe katër të shëruar në Kosovë

Trembëdhjetë raste kanë rezultuar sot me koronavirus në Kosovë, ndërsa katër pacientë t...

Studim: Rreth 12 milionë hektarë pyje janë shkatërruar në vitin 2019
02Qer
Studim: Rreth 12 milionë hektarë pyje janë shkatërruar në vitin 2019

Në të gjithë botën vitin e kaluar janë shkatërruar pothuajse 12 milionë hektarë pyje, t...

Motilokal.com dhe RTV Dukagjini me disa masa për të luftuar COVID-19!
02Qer
Motilokal.com dhe RTV Dukagjini me disa masa për të luftuar COVID-19!

Mënyra më e mirë për t’u mbrojtur nga koronavirusi është duke u kujdesur për higjienën...

Pasojat e koronavirusit mund të zgjasin gjithë jetën te pacientët e infektuar
02Qer
Pasojat e koronavirusit mund të zgjasin gjithë jetën te pacientët e infektuar

Pjesa dërrmuese e dhjetëra mijëra pacientëve në Mbretërinë e Bashkuar që kanë dalë pozi...

Lirohet pas tri vitesh burg pëllumbi i akuzuar për spiunazh
02Qer
Lirohet pas tri vitesh burg pëllumbi i akuzuar për spiunazh

Policia indiane ka liruar pas tre vitesh pëllumbin nga Pakistanit pasi u mbajt në arres...

Zjarret në Siberi shihen nga satelitët
02Qer
Zjarret në Siberi shihen nga satelitët

Ujë dhe zjarre së bashku në pamjet nga hapësira që tregojnë flakët që kanë përfshirë Si...

Vazhdon të rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, 21 raste të reja vetëm në 24 orët e fundit
02Qer
Vazhdon të rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, 21 raste të reja vetëm në 24 orët e fundit

Numri i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri ka pësuar luhatje gjatë ditëve të fu...