Lajmet e fundit

Zogiani: Hidrocentralet në Lepenc, dyshohet që procesi i dhënies se licencave ka qenë me shkelje dhe me mundësi korrupsioni
19Shk
Zogiani: Hidrocentralet në Lepenc, dyshohet që procesi i dhënies se licencave ka qenë me shkelje dhe me mundësi korrupsioni

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Avni Zogiani dje ka vizituar banorët e fshatit Biti...

Panik në bordin e aeroplanit nga stuhia ‘Dennis’, pasagjerët e tmerruar bërtasin dhe luten
19Shk
Panik në bordin e aeroplanit nga stuhia ‘Dennis’, pasagjerët e tmerruar bërtasin dhe luten

Pasagjerët e linjës ajrore Marok-Belgjikë janë tronditur nga turbullirat e këqija gjatë...

Në foto: Karkalecat e shkretëtirës kërcënojnë sigurinë ushqimore në Afrikën Lindore
19Shk
Në foto: Karkalecat e shkretëtirës kërcënojnë sigurinë ushqimore në Afrikën Lindore

Afrika Lindore është përfshirë nga një numër masiv karkalecash, pasojat pritet të jenë...

Si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?
19Shk
Si pritet të jetë moti sot dhe nesër në Maqedoni?

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mëngjesi i kthjellët, ndërsa mesdita pjesër...

Moti sot në Kosovë me diell dhe vranësira, nesër me reshje bore dhe shi
19Shk
Moti sot në Kosovë me diell dhe vranësira, nesër me reshje bore dhe shi

Gjatë ditës se sotme moti në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me int...

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Shqipëri: Në mbrëmje priten reshje shiu
19Shk
Parashikimi i motit për ditën e sotme në Shqipëri: Në mbrëmje priten reshje shiu

Moti me diell do të na shoqëron edhe gjatë ditës së sotme deri në mbrëmje kur edhe fill...

Momente dramatike, shpëtohet i riu nga liqeni i ngrirë në Miçigan [Video+Foto]
18Shk
Momente dramatike, shpëtohet i riu nga liqeni i ngrirë në Miçigan [Video+Foto]

Është vërtetë moment dramatik ku një i ri u shpëtua në Liqeni e akullt të Miçiganit, ku...

UNDP mbështet sektorin e pylltarisë në Kosovë
18Shk
UNDP mbështet sektorin e pylltarisë në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka pritur në tak...

Shefi i Amazon do të japë 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimet e klimës
18Shk
Shefi i Amazon do të japë 10 miliardë dollarë për të luftuar ndryshimet e klimës

Shefi i Amazon Jeff Bezos, ka premtuar se do t’i dhuron 10 miliardë dollarë për të luft...

Përtej pritshmërive! Mblidhen një miliard e 150 milionë euro për Shqipërinë, Rama mbetet pa fjalë në Bruksel
17Shk
Përtej pritshmërive! Mblidhen një miliard e 150 milionë euro për Shqipërinë, Rama mbetet pa fjalë në Bruksel

Konferenca e Donatorëve në Bruksel ka mbledhur 1,15 miliardë euro për rindërtimin e sht...

Stuhia “Dennis” gjunjëzon Britaninë e Madhe [Foto]
17Shk
Stuhia “Dennis” gjunjëzon Britaninë e Madhe [Foto]

Stuhia “Denis” që nga fundjava ka përfshirë Britaninë e madhe dhe disa pjesë të Evropës...

Ulje spektakolare e aeroplanit më të madh në botë gjatë stuhisë Denis
17Shk
Ulje spektakolare e aeroplanit më të madh në botë gjatë stuhisë Denis

Një aeroplan Airbus A380, me pasagjerë, u detyrua të bënte ulje në stilin e "gaforres"...