Lajmet e fundit

Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore: Nuk ka prova që ushqimi është burim apo rrugë transmetimi i koronavirusit
23Mar
Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore: Nuk ka prova që ushqimi është burim apo rrugë transmetimi i koronavirusit

Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA), është prononcuar në lidhje me mundësin...

Shënohen edhe dy raste me koronavirus, arrin në 35 numri i të infektuarve në Kosovë
23Mar
Shënohen edhe dy raste me koronavirus, arrin në 35 numri i të infektuarve në Kosovë

Institutit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK), në një komunikatë për media...

Mbyllja nga koronavirusi, çon në përmirësimin e cilësisë së ajrit
23Mar
Mbyllja nga koronavirusi, çon në përmirësimin e cilësisë së ajrit

Përpjekjet për të frenuar përhapjen e koronavirusi pandemik kanë ulur aktivitetin ekono...

15 raste të reja me COVID-19, shkon në 104 numri i të prekurve në Shqipëri
23Mar
15 raste të reja me COVID-19, shkon në 104 numri i të prekurve në Shqipëri

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 15 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 104 nu...

Kometa Atlas do të kalojë pranë Tokës në prill
23Mar
Kometa Atlas do të kalojë pranë Tokës në prill

Një kometë e zbuluar së fundmi po merr vëmendjen e astronomëve dhe entuziastëve të qiel...

23 Marsi Dita Botërore e Meteorologjisë
23Mar
23 Marsi Dita Botërore e Meteorologjisë

Dita Botërore e Meteorologjisë shënohet çdo vit, me 23 Mars, duke përkujtuar datën në 1...

Lejlekët ngrenë foletë e tyre, sinjalizojnë ardhjen e pranverës
23Mar
Lejlekët ngrenë foletë e tyre, sinjalizojnë ardhjen e pranverës

Miliarda zogj janë në parakalim. Shumë specie ndjekin dritën e diellit, dhe p...

Rëndohet bilanci në Shqipëri, regjistrohet viktima e katërt me COVID-19
23Mar
Rëndohet bilanci në Shqipëri, regjistrohet viktima e katërt me COVID-19

Është regjistruar viktima e katërt nga koronavirusi në Shqipëri. Lajmin e ka konfirmuar...

Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vijim në Mal të Zi
23Mar
Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët në vijim në Mal të Zi

Moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot me vranësira dhe pjesërisht me re....

Moti sot dhe dy ditët në vijmë me reshje shiu dhe dëbore në Maqedoninë e Veriut
23Mar
Moti sot dhe dy ditët në vijmë me reshje shiu dhe dëbore në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperatu...

Java e parë e pranverës me reshje shiu dhe bore në Kosovë
23Mar
Java e parë e pranverës me reshje shiu dhe bore në Kosovë

Java e parë pranverore në Kosovë nis me mot dimëror, temperatura do të shënojnë rënie d...

Reshje shiu dhe bore në disa zona të Shqipërisë, njihuni me parashikimin e motit
23Mar
Reshje shiu dhe bore në disa zona të Shqipërisë, njihuni me parashikimin e motit

Java në vendin tonë do të nisë me reshje shiu, ku temperatura do të shënojnë rënie, ndë...