Lajmet e fundit

Java nis me vranësira dhe diell, mundësi për reshje shiu në Kosovë
01Qer
Java nis me vranësira dhe diell, mundësi për reshje shiu në Kosovë

Java e parë e qershorit do të vijojë të jetë me mot të paqëndrueshëm, i freskët, kryesi...

Ja si parashikohet të jetë moti për javën e parë të qershorit në Shqipëri
01Qer
Ja si parashikohet të jetë moti për javën e parë të qershorit në Shqipëri

Mot i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh, vranësira dhe reshje shiu do të vazhdojë...

Instituti i Shëndetësisë: 13 raste të reja me koronavirus dhe dy të shëruar në Kosovë
31Maj
Instituti i Shëndetësisë: 13 raste të reja me koronavirus dhe dy të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot më 31...

Nga nesër në Kosovë hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë dhe qendrat tregtare
31Maj
Nga nesër në Kosovë hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë dhe qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ka ndërmarrë vendim që t’i sh...

Astronautët e NASA-s dhe SpaceX mbërrin në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar
31Maj
Astronautët e NASA-s dhe SpaceX mbërrin në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

Astronautët e NASA-s Robert Behnken dhe Douglas Hurley kanë mbërritur në Stacionin Ndër...

Parashikimi i motit për javën e parë të qershorit në Kosovë
31Maj
Parashikimi i motit për javën e parë të qershorit në Kosovë

Java e parë e qershorit do të vijojë të jetë me mot të paqëndrueshëm, i freskët, kryesi...

Mësoni si do të jetë java e parë e qershorit në Shqipëri
31Maj
Mësoni si do të jetë java e parë e qershorit në Shqipëri

Mot i paqëndrueshëm me vranësira dhe reshje shiu do të vazhdojë edhe gjatë ditës së nes...

Shtyllat e transmetimit të tensionit të lartë fole të sigurta për lejlekët e rrezikuar në Shqipëri [Foto]
31Maj
Shtyllat e transmetimit të tensionit të lartë fole të sigurta për lejlekët e rrezikuar në Shqipëri [Foto]

Dikur të pranishëm anekënd Shqipërisë dhe të adhuruar si sjellës të fatit, sot lejlekët...

Meteorologët paralajmërojnë: Britania do bëhet më e nxehtë se Maroku!
31Maj
Meteorologët paralajmërojnë: Britania do bëhet më e nxehtë se Maroku!

Mbretëria e Bashkuar është duke përjetuar temperaturat më të larta se Maroku me zhivën...

Ministria e Shëndetësisë: 15 raste të reja me koronavirus, shkon në 1136 numri i të prekurve në Shqipëri
31Maj
Ministria e Shëndetësisë: 15 raste të reja me koronavirus, shkon në 1136 numri i të prekurve në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid-19...

SpaceX dhe NASA lëshojnë me sukses dy astronautët në hapësirë
30Maj
SpaceX dhe NASA lëshojnë me sukses dy astronautët në hapësirë

Raketa Falcon 9 e SpaceX sapo ndezi motorët e saj, dhe astronautët Bob Behnken dhe Doug...

12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë
30Maj
12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot më 30...