Lajmet e fundit

Makina e parë fluturuese turke kaloi me sukses testet e fluturimit
17Sht
Makina e parë fluturuese turke kaloi me sukses testet e fluturimit

Makina e parë fluturuese indigjene e Turqisë, e quajtur “Cezeri”, është testuar me suks...

Rosa e Detit të Veriut, shpendi dimërues i rrallë në Shqipëri
17Sht
Rosa e Detit të Veriut, shpendi dimërues i rrallë në Shqipëri

Rosa e detit e veriut (Somateria mollisima) është një prej llojeve pjesë e listës së sh...

Nis java e lëvizshmërisë pa makina
17Sht
Nis java e lëvizshmërisë pa makina

“Lëviz me Emetime Zero” Kjo temë pasqyron synimet ambicioze...

Drejtoria e Përgjithshme Detare jep alarmin: Një ciklon po i afrohet detit Jon me erëra të fuqishme dhe reshje shiu
16Sht
Drejtoria e Përgjithshme Detare jep alarmin: Një ciklon po i afrohet detit Jon me erëra të fuqishme dhe reshje shiu

Drejtoria e Përgjithshme Detare, ka njoftuar se si rezultat i krijimit të një cikloni,...

Uragani Sally godet Floridën dhe Alabamën
16Sht
Uragani Sally godet Floridën dhe Alabamën

Uragani Sally ka goditur sot Alabamën Jugore dhe Floridën pasi zbriti në tokë të mëngje...

Bilanci i 24 orëve të fundit: 144 raste të reja dhe 65 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
16Sht
Bilanci i 24 orëve të fundit: 144 raste të reja dhe 65 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Mirela Cami, Drejtore e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, ka njoftuar s...

Rrufe, stuhi dhe rrebeshe shiu/ A rrezikohet Shqipëria nga cikloni që po i afrohet detit Jon
16Sht
Rrufe, stuhi dhe rrebeshe shiu/ A rrezikohet Shqipëria nga cikloni që po i afrohet detit Jon

Në brigjet e Mesdheut është në veprim një ciklon i cili aktualisht po ushtron aktivitet...

IKSHPK: 165 të shëruar dhe 76 raste reja me COVID-19
16Sht
IKSHPK: 165 të shëruar dhe 76 raste reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të f...

Ndërrimi i stinëve - Mësoni se kur është dita e parë e vjeshtës
16Sht
Ndërrimi i stinëve - Mësoni se kur është dita e parë e vjeshtës

Vjeshta është njëra nga 4 stinët e vitit. Me fillimin e vjeshtës fillojnë të bien tempe...

Muaji i kaluar, Gushti i katërti më i ngrohtë në Tokë që nga viti 1881
16Sht
Muaji i kaluar, Gushti i katërti më i ngrohtë në Tokë që nga viti 1881

Globalisht, gushti ishte i katërt më i ngrohtë i regjistruar, veçanërisht mbi mesataren...

Dita Ndërkombëtare e Mbrojtjes së Shtresës së Ozonit
16Sht
Dita Ndërkombëtare e Mbrojtjes së Shtresës së Ozonit

Deri më tani, çdo person që lexon këtë artikull e dinë që shtresa e ozonit e pranishme...

Sot dhe nesër pritet të mbajë mot i nxehtë në Maqedoninë e Veriut
16Sht
Sot dhe nesër pritet të mbajë mot i nxehtë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me mot pjesërisht me re gjatë paradites, ndë...