Lajmet e fundit

Mbani çadrat me veti, moti sot me reshje shiu e shkarkime rrufesh në Shqipëri dhe Kosovë
05Gsh
Mbani çadrat me veti, moti sot me reshje shiu e shkarkime rrufesh në Shqipëri dhe Kosovë

Një ciklon nga Atlantiku do të depërtojë në rajon, që do të sjell ndryshim të motit. Si...

Përfunduan në një ishull të shkretë, shpëtohen nga SOS i shkruar në rërë
04Gsh
Përfunduan në një ishull të shkretë, shpëtohen nga SOS i shkruar në rërë

Tre marinarë janë gjetur në gjendje të mirë shëndetësore në një ishull të shkretë pranë...

Fundoset anija ushtarake shqiptare në Dhërmi [Foto+Video]
04Gsh
Fundoset anija ushtarake shqiptare në Dhërmi [Foto+Video]

Në Drimadhes të Dhërmisë është fundosur anija ushtarake e Marinës Shqiptare e vitit 197...

Financial Times: Suedia i theu hundët komplotit botëror me COVID-19
04Gsh
Financial Times: Suedia i theu hundët komplotit botëror me COVID-19

Në një analizë prestigjiozja britanike Financial Times raporton se strategjia e pazakon...

Franca po përjeton korrikun më të thatë në më shumë se 60 vjet
04Gsh
Franca po përjeton korrikun më të thatë në më shumë se 60 vjet

Franca po përjeton korrikun më të thatë në më shumë se 60 vjet, duke bërë që autoritete...

Osmani: Mbrojtja e mjedisit është e drejtë kushtetutese e qytetarëve të Kosovës
04Gsh
Osmani: Mbrojtja e mjedisit është e drejtë kushtetutese e qytetarëve të Kosovës

Kryetarja e Kuvendit, Dr. Vjosa Osmani mbajti sot takim online me përfaqësuesen e org...

Manastirliu mesazh për qytetarët: Të zbatojmë rregullat jetëshpëtuese, ja plani ynë për vjeshtë-dimrin
04Gsh
Manastirliu mesazh për qytetarët: Të zbatojmë rregullat jetëshpëtuese, ja plani ynë për vjeshtë-dimrin

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një mesazh drejtu...

Ministria e Shëndetësisë: 130 raste të reja, 4 humbje jete dhe 23 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri
04Gsh
Ministria e Shëndetësisë: 130 raste të reja, 4 humbje jete dhe 23 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit 4 persona kanë humbur jetën nga...

‘Dimër në verë’, borë në kufirin mes Lombardisë dhe Tirolit të Jugut [Foto+Video]
04Gsh
‘Dimër në verë’, borë në kufirin mes Lombardisë dhe Tirolit të Jugut [Foto+Video]

Përderisa një pjesë e Evropës është duke u ballafaquar me temperatura ekstreme në rekor...

225 raste të reja me koronavirus dhe 201 të shëruar në Kosovë
04Gsh
225 raste të reja me koronavirus dhe 201 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë juglindore
04Gsh
Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë juglindore

Një tërmet me madhësi 5.2 tronditi të martën pjesën juglindore të Turqisë. Au...

Përurohet ura e re në Gjenova
04Gsh
Përurohet ura e re në Gjenova

Ura autostradë e Gjenovës – Morandi – u kthye në simbol të infrastrukturës së konsumuar...