Lajmet e fundit

Lumi Nerodime një fenomen i veçantë në gjithë Evropën
26Dhj
Lumi Nerodime një fenomen i veçantë në gjithë Evropën

Qyteti i Ferizajt është i njohur si qytet i krijuar vonë në Kosovë, që kur është ndërtu...

Qytetet më të ftohta në Evropë, në mesin e tyre edhe Prishtina
26Dhj
Qytetet më të ftohta në Evropë, në mesin e tyre edhe Prishtina

Në vijmë ju paraqesim listë e dhjetë qyteteve më të ftohta në Evropë që është një përzi...

Sa shpesh ndodhin eklipset diellore?
26Dhj
Sa shpesh ndodhin eklipset diellore?

Ekzistojnë midis 2 deri në 5 eklipse diellor çdo vit, secili prej tyre është i dukshme...

Nesër ndodh eklipsi i fundit diellor për vitin 2019, do të krijojë një ‘Unazë zjarri’ mahnitëse në qiell
25Dhj
Nesër ndodh eklipsi i fundit diellor për vitin 2019, do të krijojë një ‘Unazë zjarri’ mahnitëse në qiell

Një eklips diellor unazor do të ndodhë në të gjithë Azinë Juglindore nesër me 26 dhjeto...

Foto të pabesueshme që tregojnë sa i egër është dimri
25Dhj
Foto të pabesueshme që tregojnë sa i egër është dimri

Ngjarjet ekstreme të motit po bëhen gjithnjë e më të zakonshme, me rekorde që prishen n...

Policia e rajonit të Pejës apelon shoferët për kujdes të shtuar në komunikacionin rrugor
25Dhj
Policia e rajonit të Pejës apelon shoferët për kujdes të shtuar në komunikacionin rrugor

Policia e rajonit të Pejës me anë të një njoftimi u ka bërë apel të gjithë ngasësve të...

Fakte interesante rreth dimrit
25Dhj
Fakte interesante rreth dimrit

Dimri është sezoni më i ftohtë i vitit, duke rënë në mes të vjeshtës dhe pranverës .

Pamje fantastike e maleve Dolomite – Ekskluzive për motilokal
25Dhj
Pamje fantastike e maleve Dolomite – Ekskluzive për motilokal

Shumë gjëra mund të të vijnë nëpër mendje, ndërsa je mes malesh, borës, në zemër të Alp...

Bora mbulon fshatrat e Kukësit
25Dhj
Bora mbulon fshatrat e Kukësit

Pamje mahnitëse e borës në fshatin Shishtavec të Kukësit duket nga çatitë e shtëpive të...

Ky është parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Maqedoni
25Dhj
Ky është parashikimi i sinoptikëve për sot dhe nesër në Maqedoni

Në Maqedoninë Veriore vijon moti me vranësia të ndryshueshme dhe më ftohtë me periudha...

Surprizat e motit, ja çfarë moti pritet të mbajë sot dhe nesër në Kosovë
25Dhj
Surprizat e motit, ja çfarë moti pritet të mbajë sot dhe nesër në Kosovë

Gjatë dy ditëve në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje sh...

Si do të jetë moti në Shqipëri të mërkurën dhe të enjten?
25Dhj
Si do të jetë moti në Shqipëri të mërkurën dhe të enjten?

Moti në vendi tonë do të ndikohet nga masat ajrore të qëndrueshme dhe të thata me origj...