Lajmet e fundit

Përfitimet shëndetësore pas uljes së ndotjes së ajrit
27Dhj
Përfitimet shëndetësore pas uljes së ndotjes së ajrit

Reduktimet e ndotjes së ajrit dhanë ndikime të shpejta dhe dramatike në rezultatet e sh...

Orteku godet një qendër skijimi në Zvicër
27Dhj
Orteku godet një qendër skijimi në Zvicër

Një ortek ka goditur një pistë skijimi në qytetin turistik të Andermatt në kantonin Uri...

Tajfuni Fanfone ‘shkatërron’ Filipinet, 28 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur
27Dhj
Tajfuni Fanfone ‘shkatërron’ Filipinet, 28 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Tajfuni “Fanfone” i shoqërua me shira të rrëmbyeshëm dhe erëra të forta me një shpejtës...

Bora mbulon zonat turistike të Korçës
27Dhj
Bora mbulon zonat turistike të Korçës

Kanë filluar në zonat turistike të Korçës reshjet e para të borës. Në Voskopojë dhe Dar...

Ky është parashikimi i sinoptikëve për këtë fundjavë në Ulqin
27Dhj
Ky është parashikimi i sinoptikëve për këtë fundjavë në Ulqin

Moti për ditën e sotme në Ulqin, do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat do të l...

Parashikimi i meteorologëve për këtë fundjavë në Maqedoni
27Dhj
Parashikimi i meteorologëve për këtë fundjavë në Maqedoni

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoni, mëngjesi do të jetë pjesërisht me re...

Në fundjavë bie borë në Kosovë
27Dhj
Në fundjavë bie borë në Kosovë

Në Kosovë moti do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lar...

Nisin reshjet e borës në Shqipëri, mësoni se si do të jetë moti në fundjavë në qytetet që do të zbardhen
27Dhj
Nisin reshjet e borës në Shqipëri, mësoni se si do të jetë moti në fundjavë në qytetet që do të zbardhen

Sipas parashikimit të motilokal.com, që nga dita e sotme priten reshje të dobëta bore n...

A është e gatshme Kosova të përballet me fatkeqësitë e natyrore, flet Tahir Ahmeti njohës i emergjencave
26Dhj
A është e gatshme Kosova të përballet me fatkeqësitë e natyrore, flet Tahir Ahmeti njohës i emergjencave

Kosova është një rajon me aktivitet sizmik të lartë, që është goditur në të kaluarën dh...

Fundjavë me borë në qytetet shqiptare dhe evropiane
26Dhj
Fundjavë me borë në qytetet shqiptare dhe evropiane

Sipas parashikimit të motilokal.com, moti në Shqipëri që nga sonte priten reshje të dob...

Në Foto: Eklipsi diellor ‘Unaza e zjarrit’
26Dhj
Në Foto: Eklipsi diellor ‘Unaza e zjarrit’

Nga Katari, Omani, India e deri në Singapor patën mundësi ta shohin eklipsin e fundit d...

A ndiejnë bletët tërmetin?
26Dhj
A ndiejnë bletët tërmetin?

Tërmeti në Kaliforni nxiti dëmtimin e bletëve. Pas një tërmeti me madhësi 7.1 ballë, Re...