Lajmet e fundit

Studim për mbrojtjen e klimës: Më shumë pyje - më pak mish
22Tet
Studim për mbrojtjen e klimës: Më shumë pyje - më pak mish

Pyllëzimi mund të kontribuojë në zbutjen e ngrohjes globale, kështu që pyjet e mbrojnë...

Stuhi dhe erëra të fuqishme, përmbytin Italinë veriore
22Tet
Stuhi dhe erëra të fuqishme, përmbytin Italinë veriore

Veriu i Italisë është përfshirë nga përmbytjet si pasojë e motit të keq që prej ditës s...

Pamje tmerruese kur peshkaqenët hapin gojën [Foto]
22Tet
Pamje tmerruese kur peshkaqenët hapin gojën [Foto]

Një fotograf britanik ka publikuar disa foto të peshkaqenëve të mëdhenj që tmerrojnë me...

Njihuni me krijesën e çuditshme ‘Blob’, nuk është as kafshë, as bimë, por ka 720 gjini
22Tet
Njihuni me krijesën e çuditshme ‘Blob’, nuk është as kafshë, as bimë, por ka 720 gjini

Me ngjyrë të verdhë të hapur, që mund të zvarritet me një shpejtësi prej 4 cm në orë dh...

Studim: Njerëzit prodhojnë 100 herë më shumë CO2 sesa të gjithë vullkanet së bashku
22Tet
Studim: Njerëzit prodhojnë 100 herë më shumë CO2 sesa të gjithë vullkanet së bashku

Sipas një studimi të publikuar së fundmi nga një ekip ndërkombëtar i studiuesve, emetim...

Tornado godet Dallasin
21Tet
Tornado godet Dallasin

Një tornado e fuqishme ka goditur Dallasin të dielën që lamë pas, e cila përveç dëmeve...

Nga vetëtimat e frikshme deri tek stuhitë e forta: Pamje mahnitëse të motit nga e gjithë bota
21Tet
Nga vetëtimat e frikshme deri tek stuhitë e forta: Pamje mahnitëse të motit nga e gjithë bota

Stuhitë e rërës që shkelin nëpër Arizona dhe një anije të bllokuar pas një tajfuni, jan...

Zbulohen çarje të reja në akullnajën e Antarktidës
21Tet
Zbulohen çarje të reja në akullnajën e Antarktidës

Satelitet e Kopernikut Sentinel-1 dhe Sentinel-2 kanë zbuluar çarje të reja në ishullin...

Edhe kjo javë e ngrohtë në Mal të Zi
21Tet
Edhe kjo javë e ngrohtë në Mal të Zi

Moti për ditën e sotme në Mal të Zi, do të jetë me mot të kthjellët dhe me diell. Tempe...

Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe ditëve në vijmë në Maqedoni
21Tet
Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe ditëve në vijmë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i kthjellët me diell dhe i ngrohtë. Temperat...

Moti i ngrohtë sot dhe ditëve në vijmë në Kosovë
21Tet
Moti i ngrohtë sot dhe ditëve në vijmë në Kosovë

Situata meteorologjike vazhdon të mbetet stabile. Kjo si pasojë e masave të ajrit me pr...

Vazhdon moti i ngrohtë në Shqipëri: Këto janë temperaturat gjatë kësaj jave
21Tet
Vazhdon moti i ngrohtë në Shqipëri: Këto janë temperaturat gjatë kësaj jave

Moti do të vijojë i kthjellët edhe në ketë javë në të gjithë territorin e Shqipërisë. D...