Lajmet e fundit

Tërmeti dridh Dragashin
01Nën
Tërmeti dridh Dragashin

Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë të Shkallë së Rihterit, ka dridhur sot Komunën e Drag...

Moti në fundjavë në Ulqin, me shi dhe erëra
01Nën
Moti në fundjavë në Ulqin, me shi dhe erëra

Moti për ditën e sotme në Ulqin, do të jetë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizi...

Mot me vranësira dhe reshje shiu në Maqedoninë e Veriut
01Nën
Mot me vranësira dhe reshje shiu në Maqedoninë e Veriut

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, do të jetë pjesërisht me r...

Moti në fundjavë me vranësira në Kosovë
01Nën
Moti në fundjavë me vranësira në Kosovë

Moti në Kosovë për ditën e premte do të jetë pjesërisht me re. Temperaturat do të lëviz...

Fundjava me shi në Shqipëri
01Nën
Fundjava me shi në Shqipëri

Dita e parë e muajit nëntor do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare këto m...

E pabesueshme por e vërtetë: Leonardo DiCaprio i bashkohet fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa në Shqipëri
31Tet
E pabesueshme por e vërtetë: Leonardo DiCaprio i bashkohet fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa në Shqipëri

Prej vitesh ka filluar fushata nga ambientalistët shqiptarë dhe të huaj për të mbrojtur...

Moti për këtë fundjavë në qytetet shqiptare dhe evropiane
31Tet
Moti për këtë fundjavë në qytetet shqiptare dhe evropiane

Sistemi frontal që po kalon mbi rajon, ditëve në vijim do të sjellë mot më të ftohtë, k...

Sulmohen dhe kërcënohen vullnetarët e peticionit kundër ndërtimit të hidrocentraleve
31Tet
Sulmohen dhe kërcënohen vullnetarët e peticionit kundër ndërtimit të hidrocentraleve

Ka dy ditë që ka filluar nënshkrimi i peticionit me të cilin qytetarët e Kosovës kërkoj...

Pamje mahnitëse - bie bora e parë në Kroaci
31Tet
Pamje mahnitëse - bie bora e parë në Kroaci

Pas të nxehtit vjeshtor, ku temperaturat ishin mbi mesataren në shumicën e tetorit në k...

Pamje të tmerrshme, ja si ndotet ajri në Prishtinë
31Tet
Pamje të tmerrshme, ja si ndotet ajri në Prishtinë

Djegia e barishteve të këqija në sezonin e vjeshtës është bërë një dukuri e shpeshtë te...

Qytetet botërore të renditura sipas orëve mesatare me diell gjatë vitit
31Tet
Qytetet botërore të renditura sipas orëve mesatare me diell gjatë vitit

Ndërsa ne të gjithë e shohim të njëjtin qiell, ne e shohim atë pak më ndryshe në varësi...

Përmbytet Vlora
31Tet
Përmbytet Vlora

Pas ditëve të nxehta që përfshinë vjeshtën, kanë filluar të bien edhe temperaturat dhe...