Lajmet e fundit

20 vjet më parë për t’u strehuar në Kukës, 20 vjet pas për të shërbyer në Thumanë
28Nën
20 vjet më parë për t’u strehuar në Kukës, 20 vjet pas për të shërbyer në Thumanë

Tërmeti që goditi Shqipërinë përveç që shkaktoi vdekje dhe të lënduar, po sjell edhe gj...

Shqipëria goditet përsëri nga tërmeti
28Nën
Shqipëria goditet përsëri nga tërmeti

Kanë vazhduar edhe gjatë natës dhe ditës së sotme lëkundjet në Shqipëri. Një i tillë ës...

Këto janë shtatë tërmetet më të fuqishme që kanë goditur ndonjëherë Kosovën
28Nën
Këto janë shtatë tërmetet më të fuqishme që kanë goditur ndonjëherë Kosovën

Të martën e 26 nëntorit Shqipëria është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë...

Rëndohet bilanci nga tërmeti tragjik, arrin në 40 numri i viktimave
28Nën
Rëndohet bilanci nga tërmeti tragjik, arrin në 40 numri i viktimave

Vijon të rëndohet bilanci i viktimave të tërmetit të fuqishëm që goditi në orët e para...

Pamje të frikshme, ja si duket shembja e kompleksit 12 katësh në Durrës
28Nën
Pamje të frikshme, ja si duket shembja e kompleksit 12 katësh në Durrës

Përveç tërmetit të martës edhe tërmeti i së mërkurës ka qenë fatal për një kompleks 12...

Dridhjet nuk ndalen, tjetër tërmet në Shqipëri
27Nën
Dridhjet nuk ndalen, tjetër tërmet në Shqipëri

Një tjetër tërmet është regjistruar rreth orës 23:50 me madhësi 4.5 shkallë të Rihterit...

Sërish lëkundje tërmeti në detin Adriatik
27Nën
Sërish lëkundje tërmeti në detin Adriatik

Lëkundjet e tokës në Shqipëri janë duke vazhduar edhe në këto momente. Një tërmet i ri...

Ministrja Xhaçka publikon emrat e viktimave të tërmetit, thirrje qytetarëve: Mos u riktheni në banesat e dëmtuara
27Nën
Ministrja Xhaçka publikon emrat e viktimave të tërmetit, thirrje qytetarëve: Mos u riktheni në banesat e dëmtuara

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka dhënë një deklaratë për shtyp për të ofruar shifrë...

Agjencia Evropiane e Hapësirës: Tërmeti në Durrës ngriti tokën për 10 centimetra
27Nën
Agjencia Evropiane e Hapësirës: Tërmeti në Durrës ngriti tokën për 10 centimetra

Tërmeti i së martës që goditi Shqipërinë me magnitudë 6.4, ka shkaktuar një fenomen të...

Ushtari i FSK-së, Fotoja e Ditës nga Edi Rama
27Nën
Ushtari i FSK-së, Fotoja e Ditës nga Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi të fundit ka shprehur falënderi...

Tërmet i fuqishëm godet sërish Shqipërinë
27Nën
Tërmet i fuqishëm godet sërish Shqipërinë

Që nga tërmeti i mëngjesit të martës toka shqiptare nuk po gjen qetës. Një tërmet i fuq...

Shkon në 31 numri i viktimave të tërmetit, emrat e pjesës më të madhe
27Nën
Shkon në 31 numri i viktimave të tërmetit, emrat e pjesës më të madhe

Tërmeti i fortë i mëngjesit të së martës nuk do të jetë i lehtë për t’u harruar nga shq...