Lajmet e fundit

Gjithçka që duhet të dini rreth malit më të lartë në Evropë, Elbrus
30Tet
Gjithçka që duhet të dini rreth malit më të lartë në Evropë, Elbrus

Mali Elbrus është mali më i lartë në Evropë dhe maja e dhjetë më e spikatur në botë.

Studim: Miliona njerëz kërcënohen të humbin shtëpitë nga rritja e nivelit të detit
30Tet
Studim: Miliona njerëz kërcënohen të humbin shtëpitë nga rritja e nivelit të detit

Një hulumtim i botuar së fundmi për klimën tregon se 300 milionë njerëz që jetojnë përg...

'Klima nuk ka nevojë për çmime': Greta Thunberg refuzon çmimin mjedisor
30Tet
'Klima nuk ka nevojë për çmime': Greta Thunberg refuzon çmimin mjedisor

Aktivistja suedeze e klimës, Greta Thunberg ka refuzuar të pranojë çmimin mjedisor, duk...

Fakte interesante rreth mjegullës
30Tet
Fakte interesante rreth mjegullës

Mjegullën e përbëjnë pikëza të imëta të kondensimit të avullit të ujit dhe kristaleve t...

Nga sot bien temperaturat në Kosovë
30Tet
Nga sot bien temperaturat në Kosovë

Moti në Kosovë për ditën e mërkurë do të jetë me vranësira. Temperaturat do të lëvizin...

Ndryshon moti, këto temperatura pritet të mbretërojnë në Shqipëri
30Tet
Ndryshon moti, këto temperatura pritet të mbretërojnë në Shqipëri

Moti në Shqipëri për ditën e sotme do të mbajë në mëngjes pjesërisht me re, mesdita me...

Ditëve të nxehta u vije fundi, nga nesër bien temperaturat
29Tet
Ditëve të nxehta u vije fundi, nga nesër bien temperaturat

Ditëve të nxehta si duket u ka ardhur fundi, duke nisur nga nesër, temperaturat do të u...

Portalet e mistershme në dimensione të tjera mund të fshiheshin pranë vrimave të zeza
29Tet
Portalet e mistershme në dimensione të tjera mund të fshiheshin pranë vrimave të zeza

Portalet misterioze në dimensione të tjera mund të fshihen pranë vrimave të zeza shumë...

OKB jep alarmin: Ndryshimet klimatike do të prekin edhe Shqipërinë
29Tet
OKB jep alarmin: Ndryshimet klimatike do të prekin edhe Shqipërinë

Kombet e Bashkuara kanë dhënë alarmin për ndryshimet klimatike që po ndodhin në të gjit...

Pamje apokalipsi nga zjarret në Kaliforni
29Tet
Pamje apokalipsi nga zjarret në Kaliforni

Ferri i zjarreve në Kalifornia nuk ka të ndalur mijëra banor janë evakuuar ndërsa guver...

Gjendje alarmante në Gjilan: Bie niveli i ujit në liqenin e Përlenicës
29Tet
Gjendje alarmante në Gjilan: Bie niveli i ujit në liqenin e Përlenicës

Degradimi i natyrës, prerja e pyjeve pa ndonjë kontroll dhe djegia e tyre ka bërë që Ko...

Festivali i Gjelbër mbahet me 30 dhe 31 Tetor
29Tet
Festivali i Gjelbër mbahet me 30 dhe 31 Tetor

Edicioni i katërt i Festivalit të Gjelbër do të mbahet në datat 30 dhe 31 tetor në sall...