Lajmet e fundit

Aeroplani i mistershëm i Forcës Ajrore kthehet në Tokë për më shumë se dy vjet pas nisjes në SpaceX
28Tet
Aeroplani i mistershëm i Forcës Ajrore kthehet në Tokë për më shumë se dy vjet pas nisjes në SpaceX

Më shumë se 25 muaj pas nisjes se një avioni për në SpaceX Falcon 9, aeroplani sekret X...

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit bën thirrje për mbrojtjen e pyjeve dhe Parqeve Kombëtare nga zjarret
28Tet
Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit bën thirrje për mbrojtjen e pyjeve dhe Parqeve Kombëtare nga zjarret

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK), përmes një njoftimi ka bërë thir...

Ministri Matoshi apelon qytetarët: Mos ndizni zjarre po dëmtoni ambientin
28Tet
Ministri Matoshi apelon qytetarët: Mos ndizni zjarre po dëmtoni ambientin

Ministri në detyrë i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, përmes një s...

Mësoni se kur do të ndryshon moti në Mal të Zi
28Tet
Mësoni se kur do të ndryshon moti në Mal të Zi

Moti për ditën e sotme në Ulqin, do të jetë me mot të kthjellët dhe me diell. Temperatu...

Ky është parashikimi i motit për ditët e fundit të muajit tetor në Maqedoni
28Tet
Ky është parashikimi i motit për ditët e fundit të muajit tetor në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë Veriore do të jetë me diell, mëngjesi i freskët, ndërsa gjatë di...

Nxehtë deri të martën, nga e mërkura rënie të temperaturave në Kosovë
28Tet
Nxehtë deri të martën, nga e mërkura rënie të temperaturave në Kosovë

Vala e të nxehtit vjeshtor me temperatura të larta do të vazhdojë deri ditën e marte, k...

Parashikimi i motit për javën e fundit të tetorit, mësoni kur rikthehen shirat në Shqipëri
28Tet
Parashikimi i motit për javën e fundit të tetorit, mësoni kur rikthehen shirat në Shqipëri

Moti për javën e fundit të tetorit mbi vendin tonë do të vijoj me mot të kthjellët me d...

Sërish dridhet Shqipëria
27Tet
Sërish dridhet Shqipëria

Gjatë ditës së sotme Shqipëria është dridhur sërish nga një tërmet me magnitudë 3.0 bal...

Vazhdojnë zjarret në fshatin Stankaj të Rugovës
27Tet
Vazhdojnë zjarret në fshatin Stankaj të Rugovës

Malet e fshatit Stankaj të Rugovës vazhdojnë të digjen që nga mbrëmja e së premtes e de...

Pasojat globale të ndërrimit të orës
27Tet
Pasojat globale të ndërrimit të orës

Nga Valter Nasufi – Sociolog Ne mendojmë se ndërrimi i orës...

Ndryshimi i orës, të mirat dhe të këqijat!
26Tet
Ndryshimi i orës, të mirat dhe të këqijat!

Në mëngjesin e ditës së diel të datës 27 tetor 2019, akrepat e orës do të kthehen 60 mi...

Alarmante: Ajri në Kumanovë ekstremisht i ndotur
26Tet
Alarmante: Ajri në Kumanovë ekstremisht i ndotur

Me rënien e temperaturave, posaçërisht gjatë orëve të mbrëmjes është rritur edhe ndotja...