Lajmet e fundit

Spanja mund të humbasë akullnajën më të madhe brenda 20 viteve
25Nën
Spanja mund të humbasë akullnajën më të madhe brenda 20 viteve

E tillë është shkalla e ngrohjes globale që shkencëtarët parashikojnë që akullnaja e Ma...

Baticat e larta, shiu i madh shkaktuan përmbytje në veri të Italisë
25Nën
Baticat e larta, shiu i madh shkaktuan përmbytje në veri të Italisë

Me katër batica mbi 140 cm që nga 11 nëntori, ky është muaji më i keq për baticat e lar...

Parashikimi i motit në Mal të Zi
25Nën
Parashikimi i motit në Mal të Zi

Moti për ditën e sotme në Ulqin, do të jetë mëngjesi me shi, ndërsa mesdita me vranësir...

Çfarë moti parashikojnë meteorologët për Maqedoninë e Veriut
25Nën
Çfarë moti parashikojnë meteorologët për Maqedoninë e Veriut

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Maqedoninë Veriore, do të jetë me vranësira, k...

Ky është parashikimi i meteorologëve për sot dhe dy ditë në vijmë Kosovë
25Nën
Ky është parashikimi i meteorologëve për sot dhe dy ditë në vijmë Kosovë

Moti në Kosovë për ditën e sotme do të mbajë mot pjesërisht me re, mbrëmja do të jetë m...

Si parashikohet të jetë moti sot dhe dy ditët e ardhshme në gjithë Shqipërinë?
25Nën
Si parashikohet të jetë moti sot dhe dy ditët e ardhshme në gjithë Shqipërinë?

Ndërkohë që Evropa por edhe rajoni janë ‘pushtuar’ nga moti i ligë, edhe në Shqipëri pr...

Stuhi dhe përmbytje përfshinë Francën jugore dhe Italinë veriore
24Nën
Stuhi dhe përmbytje përfshinë Francën jugore dhe Italinë veriore

Një pjesë e Francës juglindore dhe Italisë veriperëndimore janë në gatishmëri pas lëshi...

Stuhitë godasin Greqinë, përmbytje në pjesë veriore
24Nën
Stuhitë godasin Greqinë, përmbytje në pjesë veriore

Stuhi të mëdha goditën Greqinë veriore, me më të keqen me Thassos, Halkidiki dhe Kavala...

Bëhuni gati, nesër mot me borë në Brezovicë dhe Brod
24Nën
Bëhuni gati, nesër mot me borë në Brezovicë dhe Brod

Një valë e ftohtë e ajrit polar pritet të godasë Evropën në fillim të dhjetorit, sipas...

KDI: Uji në dhjetë shkolla të Vitisë i papijshëm
23Nën
KDI: Uji në dhjetë shkolla të Vitisë i papijshëm

Bazuar në raportet e Qendrës Rajonale të Shëndetësisë Publike në Gjilan (QRSHP) rreth c...

Ky është vendi i vetëm në tokë, ku nuk mund të ketë jetë [Foto]
23Nën
Ky është vendi i vetëm në tokë, ku nuk mund të ketë jetë [Foto]

Jeta ekziston në mjedise ekstreme në Tokë, nga shkretëtira të thata dhe tundrat e ngrir...

Meteorologët paralajmërojnë një valë e ftohtë nga Poli i Veriut pritet të godet Evropën në fillim të dhjetorit
23Nën
Meteorologët paralajmërojnë një valë e ftohtë nga Poli i Veriut pritet të godet Evropën në fillim të dhjetorit

Një valë e ftohtë e ajrit polar pritet të godasë Evropën në fillim të dhjetorit, sipas...