Lajmet e fundit

Ja çfarë moti na pret këtë fillim dhjetori në Mal të Zi
02Dhj
Ja çfarë moti na pret këtë fillim dhjetori në Mal të Zi

Gadishulli i Ballkanit gradualisht do të jetë në ndikimin e masave ajrore të paqëndrues...

Moti për këtë javë në Maqedoninë Veriore, në viset malore priten reshje bore
02Dhj
Moti për këtë javë në Maqedoninë Veriore, në viset malore priten reshje bore

Gadishulli i Ballkanit gradualisht do të jetë në ndikimin e masave ajrore të paqëndrues...

Bie bora e parë në Kosovë, ky është parashikimi i meteorologëve
02Dhj
Bie bora e parë në Kosovë, ky është parashikimi i meteorologëve

Masat e ftohta të ajrit me origjinë polare të cilat kanë përfshirë Gadishullin e Ballka...

Java e parë e dhjetorit nis me reshje shiu dhe bore në Shqipëri
02Dhj
Java e parë e dhjetorit nis me reshje shiu dhe bore në Shqipëri

Java e parë e dhjetorit do të fillon me mot të ndryshueshëm. Do të nisë me mot pjesëris...

Zëvendësministri Shkreli: Energjia sizmike ka rënë, nuk ka vend për panik
01Dhj
Zëvendësministri Shkreli: Energjia sizmike ka rënë, nuk ka vend për panik

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit...

Temperaturat mesatare për muajin dhjetor në qytete evropiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre
01Dhj
Temperaturat mesatare për muajin dhjetor në qytete evropiane, Prishtina dhe Tirana në mesin e tyre

Temperaturat mesatare për dhjetor në qytetet kryesore në të gjithë Evropën janë renditu...

Shqipëria nuk gjen paqe, sërish dridhje sizmike
30Nën
Shqipëria nuk gjen paqe, sërish dridhje sizmike

Shqipëria nuk gjen qetësi nga lëkundjet sizmike, pasi mbrëmjen e sotme rreth orës 21:53...

Dimri po troket, bie bora e parë në Brezovicë
30Nën
Dimri po troket, bie bora e parë në Brezovicë

Që nga sot në Kosovë kanë filluar të bien temperaturat dhe vendi po afrohet drejt stinë...

Stuhi me shi dhe reshje bore godet Kaliforninë Jugore
30Nën
Stuhi me shi dhe reshje bore godet Kaliforninë Jugore

Kalifornia Jugore është përfshirë nga një stuhi e pazakontë dimërore gjatë kësaj fundja...

Sa është e rrezikuar Kosova nga fatkeqësitë natyrore?
30Nën
Sa është e rrezikuar Kosova nga fatkeqësitë natyrore?

Fatkeqësitë natyrore janë të paparashikueshme, me intensitete dhe efekte të...

Ndërpriten kërkimet nën rrënoja, arrin në 50 numri i viktimave nga tërmeti [Emrat]
30Nën
Ndërpriten kërkimet nën rrënoja, arrin në 50 numri i viktimave nga tërmeti [Emrat]

Ka shkuar në 50 numri i viktimave nga tërmeti i 26 Nëntorit, e njëherësh, operacionet p...

EMSC: Qëndroni të qetë, pasgoditjet nga tërmeti janë kufizuar
29Nën
EMSC: Qëndroni të qetë, pasgoditjet nga tërmeti janë kufizuar

Të martën e 26 nëntorit Shqipëria është goditur nga një tërmet shkatërrues, duke marrë...