Lajmet e fundit

Tërmeti me madhësi 5.4 godet Bosnjën, disa orë pas atij shkatërrues të Shqipërisë
26Nën
Tërmeti me madhësi 5.4 godet Bosnjën, disa orë pas atij shkatërrues të Shqipërisë

Bosnja dhe Hercegovina është goditur nga një tërmet me madhësi 5.4 vetëm disa orë pasi...

FSK-ja niset për t’i dalë në ndihmë Republikës së Shqipërisë pas tërmetit
26Nën
FSK-ja niset për t’i dalë në ndihmë Republikës së Shqipërisë pas tërmetit

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Rrustem Berisha, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Sh...

Shkon në 7 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri
26Nën
Shkon në 7 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një prononcim për media ka konfirmuar se shtatë pe...

Ja sa tërmete goditën Shqipërinë ditën e sotme
26Nën
Ja sa tërmete goditën Shqipërinë ditën e sotme

Rreth 27 lëkundje të tërmetit janë regjistruar deri me tani, pesë nga to kanë qenë shum...

Disa këshilla se si të mbrohemi nga tërmetet
26Nën
Disa këshilla se si të mbrohemi nga tërmetet

Tërmetet nuk mund të parashikohen, por duhet të mësojmë si të mbrohemi prej tyre....

Mrekulli në Thumanë, nxirret i gjallë një fëmijë nga rrënojat
26Nën
Mrekulli në Thumanë, nxirret i gjallë një fëmijë nga rrënojat

Një mrekulli ka ndodhur sot në Thumanë pas momenteve dramatike nga tërmeti i mesnatës,...

IGJEUM paralajmëron qytetarët: Goditjet kryesore kanë kaluar, por qëndroni jashtë
26Nën
IGJEUM paralajmëron qytetarët: Goditjet kryesore kanë kaluar, por qëndroni jashtë

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), nëpërmjet një njoftim...

Pamje apokaliptike nga tërmeti i sotëm në Durrës
26Nën
Pamje apokaliptike nga tërmeti i sotëm në Durrës

Sot vendi jonë është goditur nga një serë tërmetesh, më i madhi ishte ai i orës 03:54 m...

Tërmet i fuqishëm në Durrës katër të vdekur, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë
26Nën
Tërmet i fuqishëm në Durrës katër të vdekur, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot në orët e para të mëngjesit, qytetin e Durrësit. T...

Tërmeti dridh Durrësin, ja sa ishte magnituda
25Nën
Tërmeti dridh Durrësin, ja sa ishte magnituda

Qyteti i Durrësit është lëkundur mbrëmjen e sotme nga një tërmet me magnitudë 3.5 të sh...

Shkencëtarët: Lumenjtë e Evropës janë të mbushur me mikroplastikë
25Nën
Shkencëtarët: Lumenjtë e Evropës janë të mbushur me mikroplastikë

Studiuesit kanë zbuluar se mikroplastikat janë të gjithë pranishme në lumenjtë evropian...

Ujësjellësi ‘Prishtina’ apelon konsumatorët të mos keqpërdoret uji i pijshëm
25Nën
Ujësjellësi ‘Prishtina’ apelon konsumatorët të mos keqpërdoret uji i pijshëm

Nivelet e liqeneve Badovc dhe Batllavë kanë rënë për disa metra nën kuotën maksimale.